OGRODZENIA

BRAMY PRZESUWNE

Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/users/radiostar/public_html/bramygarazowe2/wp-includes/functions.php on line 5453

Bramy przemysłowe samonośne ręczne lub automatyczne zawieszone są na słupach stalowych, posiadają komplet elementów jezdnych oraz zamek LOCINOX jak i zestaw montażowy (śruby, kotwy). Każda brama jest zabezpieczona antykorozyjnie: ocynkowanie ogniowe lub ocynkowanie ogniowe + powłoka poliestrowa. Brama jest konstrukcją samonośna zamontowaną na fundamencie, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych elementów podporowych.

ELEMENTY SKŁADOWE BRAMY:

 • skrzydło w konstrukcji zamkniętej z kształtowników stalowy,
 • szyna jezdna,
 • rama prowadząca (podwójna),
 • słup zamykający wyposażony w chwytak (słup pojedynczy), profil stalowy,
 • wypełnienie skrzydła:
  • kształtownik zamknięty stalowy
  • panel kratowy VEGA B przykręcany do konstrukcji
  • panel kratowy VEGA 2D Super przykręcany lub spawany do konstrukcji

Ostre zakończenie w postaci stalowego grzebienia może być montowane na górnej krawędzi skrzydła bramy. Element regulacji umożliwia dodatkowe wypoziomowanie skrzydła względem podłoża podczas montażu bramy i korygowanie jego położenia w trakcie użytkowania. Zamek do bramy ręcznej to pewne i trwałe zamknięcie bramy ręcznie otwieranej, umieszczony jest w aluminiowej obudowie. Fotokomórki zamontowane są na słupach bramy – jeżeli w świetle przejazdu pojawi się przeszkoda, następuje przerwanie strumienia podczerwieni, co spowoduje zatrzymanie się skrzydła i jego cofnięcie. Bezpieczne sterowanie bramy za pomocą stacyjki z kluczem wyposażonej w wyłącznik bezpieczeństwa – przekręcenie klucza uruchamia operację otwierania lub zamykania bramy, naciśnięcie wyłącznika bezpieczeństwa powoduje natychmiastowe zatrzymanie ruchu skrzydła. Napęd umieszczony w słupie zabezpieczony jest przed uszkodzeniami mechanicznymi, negatywnym wpływem warunków atmosferycznych oraz dostępem niepowołanych osób. Listwa bezpieczeństwa powoduje zatrzymanie i cofnięcie się bramy przy zetknięciu z przeszkodą. Montowana jest na czole skrzydła, ramie prowadzącej lub na końcu bramy. System indukcyjny przesyła impuls wywołany naciskiem na listwę bezpieczeństwa ze skrzydła bramy do sterownika. Listwy bezpieczeństwa i lampa ostrzegawcza umieszczone są na słupie. Listwy bezpieczeństwa reagują na nacisk, a lampa informuje o ruchu skrzydła przy każdorazowym uruchomieniu bramy.

BRAMY DWUSKRZYDŁOWE

Brama przemysłowa dwuskrzydłowa ręczna lub automatyczna. Konstrukcję nośną stanowią słupy, brama jest wyposażona w komplet zawiasowo-zamkowy oraz zamek LOCINOX. Brama jest zabezpieczona antykorozyjne: ocynkowanie ogniowe lub ocynkowanie ogniowe z powłoką poliestrową.

ELEMENTY SKŁADOWE BRAMY:

 • brama ręczna: zamek, rygiel,
 • skrzydło czynne prawe (standard) w widoku od strony posesji,
 • symetryczny podział skrzydeł,
 • rama z profili stalowych zamkniętych,
 • wypełnienie skrzydła:
  • kształtownik zamknięty
  • panel kratowy VEGA B przykręcany do konstrukcji
  • panel kratowy VEGA 2D Super przykręcany lub spawany do konstrukcji

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE:

 • Chwytak zabezpieczający przed przypadkowym, samoczynnym zamknięciem się uchylonego skrzydła w bramie ręcznej, np. w wyniku silnego podmuchu wiatru – montowany za bramą, przytrzymuje skrzydło w pozycji otwartej.
 • Rygiel w bramie ręcznej stanowi pewną blokadę skrzydła mocowaną do fundamentu.
 • Zamek wpuszczany nawierzchniowo – tradycyjny sposób zamknięcia furtki, montowany w ramie skrzydła.
 • Zawias regulowany montowany bezpośrednio w słupie bramy – zapewnia precyzyjne ustawienie furtki względem słupa.
 • Bramy o szerokości do 6 metrów w świetle wjazdu, ruch bramy w obrębie 90°
 • Bramy o szerokości powyżej 6 metrów w świetle wjazdu, ruch bramy w obrębie 90°

Brama w wersji z napędem nie posiada zamka i rygla: napęd zamontowany do skrzydeł i słupów.

BRAMA SKŁADANA V-KING

Brama V-KING świetnie sprawdzą się w centrach logistycznych, portach, lotniskach oraz innych obszarach przemysłowych. Brama łączy zalety bramy dwuskrzydłowej i szlabanu umożliwiając bieżącą kontrolę dostępu lub sterowanie ruchem.

Bezpieczna

Brama wyposażona w standardzie w 10 krawędziowych listew bezpieczeństwa, dwa komplety fotokomórek oraz dwa wyłączniki awaryjnego zatrzymania. Zgodność produktu z Dyrektywami Unii Europejskiej. Norma PN EN 13241-1 + A1:2012

Samonośna

Brama zawieszona na słupach za pomocą specjalnych zawiasów i zespołów cięgien. Brama nie wymaga instalowania dodatkowej szyny w podłożu bądź nadprożu.

Super szybka i niezawodna w działaniu

Wyposażona w najszybszą na rynku automatykę firmy DAAB umożliwiającą pracę do 1 m/s.

Mocna konstrukcja

Zastosowane materiały i rozwiązania umożliwiające pracę bramy w trybie ciągłym. Napęd do pracy intensywnej.

OGRODZENIA PANELOWE

VEGA B, VEGA B LIGHT, VEGA B LIGHT II - uniwersalne rozwiązanie

Panele kratowe z przetłoczeniem VEGA B, VEGA B Light i VEGA B Light II wchodzą w skład systemu panelowych ogrodzeń kratowych.

Montaż paneli może odbywać się na czterech rodzajach słupów: Gamma - autorskim, opatentowanym rozwiązaniem opracowanym przez Firmę WIŚNIOWSKI oraz Beta (tylko dla VEGA B i VEGA B Light) i Omega.

Panel VEGA B wykonany jest z prętów stalowych zgrzewanych o średnicy 5 mm, VEGA B Light z prętów o średnicy 4 mm, a panel VEGA B Light II z prętów o średnicy 3 mm.

Znajdują szerokie zastosowanie przy grodzeniu parków, budynków użyteczności publicznej, supermarketów, fabryk, obiektów sportowych, a także posesji prywatnych.

SYSTEMY MONTAŻU

 1. Widok od strony posesji
 2. Widok od strony ulicy
 • Mocowanie paneli w SYSTEMIE SAFE i BETA odbywa się za pomocą śrub hakowych i nakrętek zrywalnych. Przy łączeniu paneli poza słupem stosuje się złączki.
 • Słupy w SYSTEMIE GAMMA wykonane są z podwójnej blachy stalowej. Dzięki specjalnemu ukształtowaniu słupa mocowanie paneli jest niewidoczne na zewnątrz słupa.
 • Montaż do boków słupa w SYSTEMIE OMEGA odbywa się przy użyciu dwudzielnych obejm, łączonych ze sobą za pomocą nierdzewnych śrub z nakrętkami zrywalnymi.

SYSTEM SAFE - na słupach o przekroju 60x40 mm z otworami montażowymi.

SYSTEM GAMMA - na dwuteowych słupach o przekroju 65x42 mm z otworami montażowymi.

SYSTEM BETA - na słupach o przekroju 60x40 mm z otworami montażowymi.

SYSTEM OMEGA - na słupach o przekroju 60x40 mm.

SYSTEMY MONTAŻU

Panele zawieszane są na uchwytach montażowych znajdujących się pod każdym rzędem podwójnych prętów poziomych, montowanych za pomocą blaszek dociskowych.

System ALFA S

OGRODZENIA SPORTOWE

VEGA 2D / VEGA 2D Super

Panele zgrzewane punktowo z prętów stalowych o wymiarze oczek 50 x 200 mm.

 • VEGA 2D średnica pręta poziomego 2 x 6 mm i pionowego 5 mm.
 • VEGA 2D Super średnica pręta poziomego 2 x 8 mm i pionowego 6 mm.

VEGA 2D Super Sport

Panele zgrzewane punktowo z prętów stalowych o wymiarze oczek 100 x 200 mm.

 • VEGA 2D Super Sport średnica pręta poziomego 2 x 8 mm i poziomego 6mm.

VEGA B

Panel zgrzewany punktowo z prętów stalowych o œśrednicy pręta 5 mm i wymiarze oczek prostych 50 x 200 mm oraz oczek małych 50 x 50 mm

Rodzaje paneli

VEGA 2D / VEGA 2D Super

VEGA 2D Super Sport

VEGA B