BRAMY DWUSKRZYDŁOWE


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/users/radiostar/public_html/bramygarazowe2/wp-includes/functions.php on line 5453

Jeszcze do niedawna najbardziej popularne wśród bram garażowych. Bramy te produkowane są przeważnie na wymiar (co do centymetra) oraz o bardzo dużym przedziale wymiarów.

Konstrukcja bramy (rama) podobnie jak w bramach uchylnych wykonana jest z profili stalowych natomiast poszyciem jest profilowana blacha trapezowa. Od wewnątrz w zależności od wersji stosuje się panel PCV (dla bram ocieplonych). Ocieplenie podobnie jak w przypadku bram uchylnych to styropian od 1,5-2 cm w zależności od producenta i modelu bramy.

Zalety bram dwuskrzydłowych
  • Możliwość montażu bramy w przypadku bramu węgarków (przestrzeni bocznych), czyli garażach typu "tunel".
  • Bardzo łatwe otwieranie i zamykanie bramy nawet przy dużych rozmiarach oraz możliwość otwierania części bramy bez konieczności "wietrzenia" garażu co jest bardzo ważne w garażach ogrzewanych.
  • Brama także solidnie wypada pod względem zabezpieczenia przed włamaniem. Producenci najczęściej stosują dwa rygle na dole i górze w skrzydle biernym które ryglują się do ramy bramy oraz zamek w skrzydle czynnym.
Wady bram dwuskrzydłowych
  • Brak możliwości zamontowania bramy w garażach z pochyłym zjazdem oraz brak możliwości zautomatyzowania bramy.

FUNKCJONALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

1 Ogranicznik zawiasów zabezpiecza przed ewentualnym wyważeniem skrzydła.
2 Ogranicznik otwarcia kontroluje ruch skrzydła drzwi przed nadmiernym ich otwarciem.
3 Stopka zabezpiecza otwartą bramę przed niekontrolowanym zamknięciem.
4 Połączenia skręcane zapewniają trwałość całej konstrukcji, która jest wykonana z kształtowników stalowych ocynkowanych.
5 Bramę w wersji z ociepleniem można zamówić w celu poprawy izolacyjności cieplnej garażu.
6 Rygle samozatrzaskowe montowane w czterech punktach (na górze i na dole skrzydła) zapewniają bezpieczeństwo przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby.

WZORY

Brama rozwierna dwuskrzydłowa wypełniona blachą T - 10, układ wypełnienia pionowy, brama z symetrycznym podziałem skrzydeł

Brama rozwierna jednoskrzydłowa wypełniona blachą T - 10, układy wypełnienia pionowy

Brama rozwierna dwuskrzydłowa wypełniona blachą T -10, układ wypełnienia skośny

Brama rozwierna dwuskrzydłowa wypełniona blachą T -10, brama z okienkiem w układzie pionowym z kratką wentylacyjną

Brama rozwierna dwuskrzydłowa wypełniona blachą T -10, układ wypełnienia poziomy

KOLORYSTYKA

Kolory drewnopodobne

Inny RAL:

W oparciu o potrzeby i pomysły poszczególnych klientów, którzy oczekują trwałego, estetycznego i oryginalnego wyglądu oferujemy szeroką gamę kolorystyczną. Dzięki temu dajemy możliwość doboru koloru drzwi do elewacji, okien, czy elementów wykończeniowych obiektu.

Dla Klientów poszukujących bramy w wyjątkowych kolorach przygotowaliśmy ofertę malowania z ponad 200 kolorów z palety RAL.