AUTOMATYKA


Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /home/users/radiostar/public_html/bramygarazowe2/wp-includes/functions.php on line 5453

NAPĘDY DO BRAM SEGMENTOWYCH

W naszej firmie oferujemy napędy do bram segmentowych wielu firm, niemniej jednak wszystkie napędy cechuje nowoczesny design, niezawodność oraz zastosowanie najnowszych technologii. Napędy posiadają wyświetlacze LCD oraz możliwość konfiguracji wielu parametrów. Zabezpieczenie przeciążeniowe w sytuacji zetknięcia dolnej krawędzi skrzydła z przeszkodą, zatrzymuje skrzydło bramy, a następnie cofa je do góry. Napędy posiadają szynę z łańcuchem lu paskiem, co może mieć znaczenie w garażach połączonych bezpośrednio z budynkiem mieszkalnym i położonych blisko sypialni. Posiadają wbudowaną lampę sygnalizacyjną. Możliwość montażu mechanicznej blokady antywłamaniowej – blokuje bramę w pozycji zamkniętej, zapobiega nieautoryzowanemu otwarciu bramy garażowej. Istnieje możliwość podłączenia akumulatora awaryjnego zasilania- umożliwia on otwarcie i zamknięcie bramy w przypadku braku zasilania.

BRAMY DWUSKRZYDŁOWE

Decydując się na bramy dwuskrzydłowe trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż skrzydła takiej bramy otwierają się na teren posesji. Nie mogą one bowiem wychodzić na teren ciągów komunikacyjnych. Dlatego też przy montażu bramy dwuskrzydłowej należy zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę. Należy więc szczególną uwagę zwrócić na długość wjazdu (odległość od ogrodzenia do garażu) tak aby po wjeździe na teren posesji była możliwość na zamknięcie skrzydeł bramy.

Dokonując zmian w swoim otoczeniu warto pomyśleć o wygodzie, nowoczesnych rozwiązaniach i i bezpieczeństwie. Wygoda to niewątpliwie automatyzacja bramy wjazdowej natomiast bezpieczeństwo to odpowiedni jej dobór i montaż.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno siłowniki najbardziej popularne (śrubowe oraz z ramieniem łamanym)) do pracy przydomowej jak i intensywnej oraz siłowniki podziemne (najlepsze do bram ozdobnych po zamontowaniu widać jedynie dolny element mocujący, który pełni jednocześnie funkcję zawiasu) wymagające największego wkładu i precyzji.

Główną zaletą siłowników śrubowych jest prosty montaż (siłownik za pomocą specjalnych uchwytów mocuje się jednym końcem do słupka, a drugim do skrzydła bramy) i to, że jest to rozwiązanie najbardziej przystępne cenowo. Ponadto, jeśli jest to siłownik samoblokujący, to uniemożliwia uchylenie skrzydła bramy po zamknięciu. Dla bram zamontowanych na szerokich słupkach stosowane są tzw siłowniki z ramieniem łamanym. Dzięki łamanemu ramieniu siłowniki te „obejmują cały słup.

Decydując się na wybór naszej firmy otrzymujecie Państwo w zamian fachowe doradztwo w zakresie doboru automatyki gwarantujące maksimum użyteczności i funkcjonalności.

AUTOMATYKA DO BRAM PRZESUWNYCH I SZYNOWYCH. JAK PRAWIDŁOWO DOBRAĆ AUTOMAT?

Spośród bram wjazdowych obecnie najbardziej popularna jest brama przesuwna. Bramy przesuwne dzielą się na synowe i samonośne ze względu na sposób zawieszenia bramy. Szerokość bramy szynowej jest zbliżony do szerokość i „światła wjazdu” w bramach samonośnych szerokość bramy jest większa o wartość przeciwwagi która stanowi ok 30-40% szerokości wjazdu. Informacja ta ma znaczenie przy planowaniu ogrodzenia brama samonośna musi posiadać po stronie na którą będzie się przesuwać miejsce o długości światła wjazdu + przeciwwagi. Są to istotne kwestie które mają wpływ w planowaniu ogrodzenia.

Dobór automatyki

Bez względu na to jednak, czy mamy do czynienia z bramami dwuskrzydłowymi, czy przesuwnymi niekwestionowaną zaletę posiadają bramy wjazdowe z napędem. Pozwalają one bowiem wjechać na posesję i do garażu bez wysiadania z samochodu. Przydaje się to zwłaszcza w czasie brzydkiej pogody, gdy pada albo jest bardzo zimno, ale nie tylko. Otwieranie bramy bez konieczności wysiadania z pojazdu pozwala także zaoszczędzić czas. Ile bowiem czasu zajmuje proces otwierania i zamykania bramy ręcznie? Kiedy usadowimy się wygodnie w samochodzie i wyjedziemy z garażu (którego brama również powinna otwierać i zamykać się automatycznie), tuż przed bramą wjazdową, czy w tym przypadku wyjazdową musimy zatrzymać się, wysiąść, otworzyć bramę ręcznie, po czym wsiąść z powrotem, wyjechać poza bramę i znów wysiąść, by ręcznie bramę zamknąć, a dopiero wtedy wsiąść do samochodu i odjechać. Wracając zaś do domu należy wykonać podobne czynności. Ile czasu udałoby nam się zaoszczędzić w przypadku bramy z napędem. Bramę można otworzyć już wcześniej tak, że wjeżdżając na posesję, czy wyjeżdżając z niej nie trzeba by było się w ogóle zatrzymywać. Jeżeli przywykliśmy już do komfortu jeżdżenia samochodem, to dlaczego nie ułatwić sobie tego rytuału, który powtarzamy każdego dnia nawet po kilka razy. Decydując się jednak na bramę z napędem należy pamiętać o odpowiednim doborze napędu, zamontowaniu go oraz właściwej eksploatacji i konserwacji. Prawidłowy dobór automatyki rzutuje na sprawne działanie oraz długośc użytkowania. Źle dobrany automat może spowodować więcej problemów niż pożytku. Przy doborze automatyki istotnym elementem jest waga bramy natomiast nie jest to jedyny element który należy brać pod uwagę. Innymi istotnymi elementami jest opór przesuwania bramy oraz intensywność użytkowania. Warto jest w takich przypadkach skorzystać z wiedzy fachowców , gdyż wiedza i doświadczenie mogą skutkować wieloletnim i bezproblemowym użytkowaniem automatyki.

Bezpieczne otwieranie bramy przesuwnej

By otwieranie i zamykanie bramy było bezpieczne, instaluje się fotokomórki. W przypadku gdy w linii zabezpieczonej fotokomórką pojawi się przeszkoda: np. dziecko lub samochód fotokomórka natychmiast wyłączy napęd. W części systemów montuje się również sprzęgła bezpieczeństwa. Gdy podczas zamykania skrzydło bramy natrafi na jakiś opór, zatrzyma się. W niektórych systemach ruch bramy sygnalizowany jest pulsującym światłem lampy ostrzegawczej oraz sygnałem dźwiękowym. We wszystkich oferowanych napędach, istnieje możliwość ręcznego otwarcia bramy, w przypadku uszkodzenia automatyki lub przerwy w dopływie prądu.

Przygotowanie bramy pod automatykę

Jeżeli planujemy automatyzacje nowej bramy przesuwnej w późniejszym terminie korzystnie jest przed malowaniem przyspawać przynajmniej listwę zębata, a pod kostkę ułożyć przewód zasilający i przewód do fotobariery.
Podstawowy zestaw automatyki do bramy przesuwnej to:

  • siłownik z centrala sterująca 1 szt.
  • radioodbiornik
  • pilot (nadajnik) 1 szt.
  • fotokomórki (odbiornik i nadajnik)
  • listwa zębata wg długości bramy

w/w zestaw może być rozbudowany o dodatkowe wyposażenie np.:

  • dodatkowe piloty
  • drugą linię fotokomórek
  • lampę ostrzegawczą
  • antenę zewnętrzną
  • różnego typu włączniki stacjonarne (w budynku lub przy bramie) np.: cyfrowe, bezdotykowe, magnetyczne, indukcyjne.